ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE  ONLINE

AKADEMIA MIKROBIOLOGII FARMACEUTYCZNEJ AUDYT W LABORATORIUM MIKROBIOLOGICZNYM W WYTWÓRNI FARMACEUTYCZNEJ

Szkolenie w terminie 8 marca 2023r. w godzinach 10:00 – 15:00

08.03.2023

10:00 - 15:00

Szkolenie online

750 PLN

Szkolenie skierowane do:

 • Pracowników Laboratorium Mikrobiologicznego
 • Pracowników Działów Zapewnienia Jakości i Kontroli Jakości
 • Osób Wykwalifikowanych
 • Pracowników produkcji

Wydawanie spójnych, powtarzalnych i wiarygodnych wyników badań mikrobiologicznych jest celem każdego laboratorium mikrobiologicznego. Laboratoria mikrobiologii farmaceutycznej w ramach systemu jakości podlegają okresowym audytom.  Audyt należy postrzegać jako coś więcej niż spacer po laboratorium z zadawaniem kilku pytań osobom  w pobliżu. Proces audytu wymaga odpowiedniego planowania, zarządzania czasem podczas samego audytu, wyraźnego skupienia się na celu audytu. Audyt powinien jasno określać, w jaki sposób będzie oceniany poziom zgodności i na jakiej podstawie audyt zostanie uznany za udany lub inny. Podczas tego szkolenia pomożemy zarówno pracownikom ZJ lub QP przeprowadzić audyt w laboratorium mikrobiologicznym, ale także pokażemy w jaki sposób przeprowadzać audyty wewnętrzne przez mikrobiologów.

Program szkolenia

 1. Wytyczne dotyczące audytowania systemów zarządzania wg PN-EN ISO 19011
 2. Personel
 3. Pomieszczenia i urządzenia
 4. Dokumentacja
 5. Kontrola jakości – pobieranie i dostarczanie prób do badań, przydatność i kwalifikacja metod, pożywki, szkło, szczepy wzorcowe i środowiskowe, identyfikacja drobnoustrojów, wskaźniki biologiczne, wyniki poza zdefiniowanymi kryteriami akceptacji (OOX), kontrola i integralność danych
 6. Wytwarzanie i analizy na zlecenie
 7. Reklamacje
 8. Inspekcje wewnętrzne
 9. Zarządzanie jakością – kwalifikacja dostawców, kontrola zmian i odchyleń, CAPA

Koszt
szkolenie online 750 PLN + 23%VAT
(Koszt obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat)

Prowadzący:

Krystyna Mysłowska
Całe życie zawodowe związana z firmą farmaceutyczną Polfa/Pliva na stanowisku m.in. Kierownika Laboratorium Mikrobiologicznego KJ, a także Trenera, Audytora i Koordynatora w pionie Zapewnienia Jakości. Od wielu lat współpracuje z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek imienia dr Jana Bobra w Krakowie. Pracowała również jako Osoba Wykwalifikowana w Banku Komórek Macierzystych. Od ponad 25 lat prowadzi wykłady i konsultacje związane z szeroko pojętą tematyką, dotyczącą Zarządzania Jakością Mikrobiologiczną w wytwórni farmaceutycznej.

Katarzyna Bucala–Śladowska
Od 2002 roku pracuje jako mikrobiolog w Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek imienia dr Jana Bobra w Krakowie. Obecnie na stanowisku Zastępcy Kierownika Centrum ds. Mikrobiologii Farmaceutycznej, Kierownika Zapewnienia Jakości i Osoby Wykwalifikowanej. Posiada uprawnienia Audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w laboratorium wg ISO 17025. Ukończyła w 2020 roku studia podyplomowe na Wydziale Farmaceutycznym UJ „Osoba wykwalifikowana w kontroli jakości produktu leczniczego i wyrobu medycznego”. Od 15 lat zajmuje się szkoleniami z zakresu mikrobiologii farmaceutycznej.

Wymagania sprzętowe

– komputer z głośnikami
– łącze internetowe
– aktualna przeglądarka Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera (nie ma potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania)
– system operacyjny taki jak Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, Chrome OS

Logowanie

w dniu poprzedzającym szkolenie, e-mailem udostępniamy uczestnikom dostęp do internetowej platformy szkoleniowej.   Zalecamy wówczas wejście do “wirtualnej poczekalni” celem sprawdzenia poprawności i jakości połączenia internetowego.

Rozpoczęcie zajęć zaplanowane jest na godzinę 10.00, zakończenie na 15:00. Poszczególne bloki tematyczne zajęć oddzielone są przerwami.  Aby skorzystać z Webinaru na żywo, należy “kliknąć” w otrzymany link o ustalonej godzinie i połączyć się online z innymi uczestnikami oraz Trenerem.

Dodatkowe informacje

Do 2 tygodni od dnia szkolenia wszystkim uczestnikom udzielamy wyjaśnień
i konsultacji mailowych związanych z tematyką szkolenia. Prosimy o przesyłanie ewentualnych pytań na adres szkolenia@medvice.com.pl

Szkolimy już
od ponad 15 lat