ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE ONLINE 

AKADEMIA MIKROBIOLOGII FARMACEUTYCZNEJ HIGIENA FARMACEUTYCZNA Z ELEMENTAMI MIKROBIOLOGII

Szkolenie w terminie 10 kwietnia 2024r. w godzinach 10:00 – 15:00

10.04.2024

10:00 - 15:00

Szkolenie online

850 PLN

Szkolenie skierowane do:

 • Pracowników Laboratorium Mikrobiologicznego
 • Pracowników Działów Zapewnienia Jakości i Kontroli Jakości
 • Osób Wykwalifikowanych
 • Pracowników produkcji

Podstawowe szkolenie z higieny, w którym wszyscy pracownicy firmy powinni uczestniczyć co roku. Zaczniemy od podstaw mikrobiologii, przypomnimy jakie są źródła drobnoustrojów czyli skąd trafiają one do naszych przestrzeni pracy. Zwrócimy uwagę na fakt, że mycie i dezynfekcja to dwa osobne procesy i żaden z nich nie może być pomijany. Nie można stosować wyłącznie procesu dezynfekcji i pomijać etapu mycia i czyszczenia, ponieważ nie uzyskamy odpowiedniej redukcji drobnoustrojów na powierzchniach. Etap mycia i czyszczenia ma za zadanie usuwanie z powierzchni cząstek kurzu, brudu i zanieczyszczeń organicznych. Tworzą one swego rodzaju tarczę, osłonę wokół drobnoustrojów i osłabiają działanie wielu środków dezynfekujących. Wyjaśnimy na czym polega rotacja środków dezynfekujących. Kontynuacją tego szkolenia jest szkolenie Monitoring czystości mikrobiologicznej środowiska w wytwórni farmaceutycznej, za pomocą którego sprawdzana jest poprawność realizacji procedur higienicznych.

Program szkolenia

 1. Podstawy mikrobiologii – bakterie, grzyby drożdżopodobne i pleśnie; warunki hodowli drobnoustrojów
 2. Źródła zanieczyszczeń w przemyśle farmaceutycznym: personel, surowce, powietrze, powierzchnie
 3. Program Higieny w Wytwórni
 4. Różnice między czyszczeniem i dezynfekcją
 5. Rotacja środków dezynfekujących
 6. Trudne powierzchnie w przestrzeniach GMP z punktu widzenia dezynfekcji
 7. Rodzaje środków ochrony osobistej
 8. Zasady mycia i dezynfekcji rąk
 9. Zasady pracy aseptycznej

Koszt
szkolenie online 850 PLN + 23%VAT
(Koszt obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat)

Prowadzący:

Krystyna Mysłowska
Całe życie zawodowe związana z firmą farmaceutyczną Polfa/Pliva na stanowisku m.in. Kierownika Laboratorium Mikrobiologicznego KJ, a także Trenera, Audytora i Koordynatora w pionie Zapewnienia Jakości. Od wielu lat współpracuje z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek imienia dr Jana Bobra w Krakowie. Pracowała również jako Osoba Wykwalifikowana w Banku Komórek Macierzystych. Od ponad 25 lat prowadzi wykłady i konsultacje związane z szeroko pojętą tematyką, dotyczącą Zarządzania Jakością Mikrobiologiczną w wytwórni farmaceutycznej.

Katarzyna Bucala–Śladowska
Od 2002 roku pracuje jako mikrobiolog w Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek imienia dr Jana Bobra w Krakowie. Obecnie na stanowisku Zastępcy Kierownika Centrum ds. Mikrobiologii Farmaceutycznej, Kierownika Zapewnienia Jakości i Osoby Wykwalifikowanej. Posiada uprawnienia Audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w laboratorium wg ISO 17025. Ukończyła w 2020 roku studia podyplomowe na Wydziale Farmaceutycznym UJ „Osoba wykwalifikowana w kontroli jakości produktu leczniczego i wyrobu medycznego”. Od 15 lat zajmuje się szkoleniami z zakresu mikrobiologii farmaceutycznej.

Wymagania sprzętowe

– komputer z głośnikami
– łącze internetowe
– aktualna przeglądarka Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera (nie ma potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania)
– system operacyjny taki jak Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, Chrome OS

Logowanie

w dniu poprzedzającym szkolenie, e-mailem udostępniamy uczestnikom dostęp do internetowej platformy szkoleniowej.   Zalecamy wówczas wejście do “wirtualnej poczekalni” celem sprawdzenia poprawności i jakości połączenia internetowego.

Rozpoczęcie zajęć zaplanowane jest na godzinę 10.00, zakończenie na 15:00. Poszczególne bloki tematyczne zajęć oddzielone są przerwami.  Aby skorzystać z Webinaru na żywo, należy “kliknąć” w otrzymany link o ustalonej godzinie i połączyć się online z innymi uczestnikami oraz Trenerem.

Dodatkowe informacje

Do 2 tygodni od dnia szkolenia wszystkim uczestnikom udzielamy wyjaśnień
i konsultacji mailowych związanych z tematyką szkolenia. Prosimy o przesyłanie ewentualnych pytań na adres szkolenia@medvice.com.pl

Szkolimy już
od ponad 15 lat